על אהבה ופחד

על אהבה ופחד

פחד אהבה ומה שביניהם

במישור העמוק ביותר מונעים כל המעשים האנושיים על ידי אחד משני הרגשות – פחד או אהבה. לאמתו של דבר קיימים רק שני רגשות – רק שתי מילים בשפת הנפש. כל מחשבה אנושית או מעשה אנושי מבוססים על אהבה או על פחד, לא קיים מניע אנושי אחר. כל המושגים האחרים הם נגזרות של שני אלה…
בדרך זו יוצרת ההתנהגות האנושית התנסות חוזרת אחר התנסות חוזרת. משום כך בני האדם אוהבים ומשמידים ושוב אוהבים…כל הזמן יש התנדנדות מרגש אחד למשנהו. אהבה מנחה פחד מנחה אהבה מנחה פחד וחוזר חלילה.

הסיבה לכך נעוצה בחוסר האמון שלכם בעצמכם וביקום. חוסר האמון בכך שאתם רצויים ואהובים וקודם כל בעיני עצמכם…מכאן שהתוצאה הסופית מוטלת בספק…כיון שאם אינכם יכולים להיות בטוחים באהבה שלכם לעצמכם ושל היקום אליכם שתמיד תהיה נתונה לכם, אזי באהבתו של מי כן תוכלו לבטוח? אם אתם נסוגים וחוזרים בכם כל פעם שאינכם מבצעים את חלקכם כהלכה, על אחת כמה וכמה ינהגו כך גם הסובבים אתכם.

וכך, ברגע שאתם מתחייבים באהבה הנעלה ביותר האהבה ללא תנאי שלכם לעצמכם, אתם מקדמים את הפחד הגדול ביותר שלכם. כי הדבר הראשון שמדאיג אתכם לאחר שאמרתם את המילים:"אני אוהב אותך" הוא שמא לא תיענה באותן המילים…ואם אתם נענים באותם המילים מיד מתחיל החשש שמא תפסידו את האהבה שזה עתה מצאתם…כך נהפכים כל המעשים לתגובות, להתגוננות מפני הפסד….

אבל לו ידעתם מי אתם…לו ידעתם והאמנתם שאתם ההוויה הנהדרת, המיוחדת ובמופלאה ביותר שברא אלוהים – לא הייתם פוחדים כלל. כי מי יכל לדחות פלא נהדר שכזה?

אבל אינכם יודעים מי אתם, ואתם מפחיתים מאוד בערך עצמכם.

מאין למדתם שאתם נופלים בהרבה מן המופלא? מאבא ואמא והאנשים שהכי קרובים אליכם …אלו שאתם נותנים בהם אמון…אלו שאוהבים אתכם יותר מכל …הם הרי לא ישקרו…אלו הם המסרים שקיבלתם. אך המרחק בינם לבין המציאות רחוק מאוד. הוריכם לימדו אתכם שהאהבה מותנית וזו ההתנסות שאתם מביאים לחייכם. שכחתם מה זה להיות נאהבים ללא תנאי…ומכאן אתם בוראים מציאות שלמה סביב אהבה. מציאות המבוססת על פחד…ולא רק שאתם רואים עצמכם כמקבלים אהבה מותנית, אתם גם מתבוננים בעצמכם נותנים אהבה באותו אופן.

המחשבה המנחה בבסיס מציאות זו היא מוטעית. אך להתכחש אליה פירושה לפגום בכל התיאולוגיה שלכם. למרות שהתאולוגיה החדשה תביא לכם ישועה, אינכם יכולים לקבל אותה.

עקב המחשבות המוטעות על אהבה אתם גוזרים על עצמכם שלא להתנסות באהבה צרופה.
כל עשייה שאדם עושה מבוססת על פחד או אהבה.

פחד הוא האנרגיה אשר מכווצת, סוגרת, מכנסת, מסתירה, בורחת ופוגעת.
אהבה היא האנרגיה אשר מרחיבה , פותחת,שולחת, נשארת, משתפת ומרפאת.
פחד עוטף אותנו בבגדים אהבה מותירה לנו לעמוד עירומים.
פחד דבק ואוחז בכל אשר לנו, אהבה מעניקה את כל אשר לנו.
פחד רומס, אהבה מאומת.
פחד כובל, אהבה מותירה.
פחד צובט, אהבה משככת.

כל מחשבה כל מילה וכל מעשה של בן אנוש נעוצים באחד מהרגשות הללו או במשניהן.
זאת עובדה….אך לכם אהובים נתונה הבחירה באיזה רגש תבחרו מבין השניים.
לכן בחרו ברגש של האהבה בכל מעשה שלכם….ולאלו מביניכם שתוהים כיצד?
עליכם לברוא את עצמכם מחדש….ממקום נקי….שבו אין אהבה מותנית….המון אהבה עצמית…אמונה שעצמכם שפלא הבריאה… בטחון ביקום ובעצמכם שאתם ראויים, מופלאים וזכאים לאהבה… אין ממה לפחד… פשוט לשנות פרדיגמות ואמונות ולברוא עצמכם מחדש……

כדי שתתקיים אהבה ותכיר עצמה כאהבה צרופה חייב להתקיים גם הניגוד הגמור שלה. הפחד.
מהרגע שתקיים הפחד יכלה האהבה להתקיים כדבר שאפשר להתנסות בו….

אהובים יקרים,
הקטע המרתק והעמוק הזה לקוח ומעובד על ידי מהספר "שיחות עם אלוהים" העיבוד שלי הוא שהאלוהים שלי הוא אני והפנימי היקום. ממליצה על הספר בחום… למי שקשה עם המושג אלוהים מוזמן לפרש לעצמו מה האלוהים שלו… מקל מאוד על קריאת הספר. כמו כן זה ספר שיש לקרוא כמה וכמה פעמים כי הוא מאוד מאוד לא פשוט… ישב אצלי בספריה שנים ולא הצלחתי לצלוח מעבר לכמה עמודים…. ובסופ"ש בעקבות שיחת טלפון והמלצה חמה לשוב להתבונן בספר הזה… שבתי לקרוא בו ולהפתעתי הצלחתי…. התעמקתי… נהנתי… ובעיקר… הקל עלי להבין המון עלי באופו אישי… על המתאמנים שלי והסובבים אותי… ועל ההתנהלות שלנו ביקום הזה כבני אדם.
ממליצה בחום

השארת תגובה